Kredi Notumu Nasıl Öğrenebilirim?

Kredi notu, bankalardan hizmet alan her tüketici için önemlidir. Öyle ki kredi notu düşük olanlara kredi veren çok az sayıda banka vardır. Bu bankalar da genelde kefil ve ipotek şartı ile hizmet sunmaktadır. Tüketiciler kredi notumu nasıl öğrenebilirim konusunda yaptığı araştırmalarda ücretli ya da ücretsiz uygulamalarla karşılaşabilir. Bizler de bu konuyla ilgili nasıl işlem yapmanız gerektiğini detaylarıyla ele alıyor olacağız.

Kredi Notu Öğrenme Yolları

Genelde ücretsiz kredi notu öğrenme konusunda alternatif arayan tüketiciler bu konuda bankalara başvurmaktadır. Müşterisi olduğunuz bankaya giderek yetkililerden konuyla ilgili bilgi alabilirsiniz. Bazı bankalar bu konuda bilgi veremeyeceğini belirterek ücretli uygulamalara sizi yöneltebilir. Yine de şubeden ricada bulunarak kısa sürede kredi puanınızı öğrenebilir ve gerekli aksiyonları alabilirsiniz.

Teknolojinin gelişimiyle beraber bankalar artık internet bankacılığını devreye almıştır. Bu nedenle pek çok bankanın şubesiz hizmetlerinden yararlanarak kredi notunu öğrenebilirsiniz. Ancak bankaların sunduğu bu hizmetin de ücretli olduğunu unutmayın.

Artık kredi notumu nasıl öğrenebilirim hususunda Findeks adı verilen uygulamadan destek alınmaktadır. Yaklaşık 8 TL olan kredi notu sorgulama ücreti sayesinde kredi notuyla ilgili tüm detayları öğrenebilirsiniz. KKB yani kredi kayıt bürosuna ait bir uygulama olan Findeks, üyelik sistemiyle çalışmaktadır. Sadece kredi notunuzla ilgili değil, finansal geçmişinizle ilgili tüm bilgileri de bu uygulamadan öğrenebilirsiniz.

Findeks Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Findeks kredi notu uygulamasından ücretli olarak kredi puanı öğrebilebilmektedir. Bu süreçte uygulamadan edineceğiniz klasik paket ile beraber aylık KDV dahil 7,38 TL ödeme yaparak 1 sene boyunca takip yapabilirsiniz. Bu süreçte 12 adet notlu risk raporunun yanı sıra 12 aylık kredi notu izleme ve yine 12 aylık uyarı hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Findeks gold takipçi hizmetinde ise aylık KDV dahil 10,82 TL’ye 12 adet notlu risk raporu alabilirsiniz. İzleme ve uyarı hizmetleri de 12 ay boyunca devam etmektedir. O halde tüketiciler kredi notumu nasıl öğrenebilirim konusunda rahatlıkla Findeks uygulamasından faydalanabilir.

Findeks’in Gold Danışmanlık ve Premium paketleri de bulunmaktadır. Bu paketlerde ücretsiz danışmanlık hizmetleriyle beraber ek hizmetler de alınabilir. Kredi notunun önemi her geçen gün arttığı için tüketiciler de bu konuda gerekli çalışmalardan yararlanmalıdır. Çünkü kredi notu her türden kredi çekiminin yanı sıra kredi kartı başvurularında da karşınıza çıkmaktadır. Belirlenen not aralığından düşük olan kredi notu nedeniyle bankalardan hizmet alınamaz. Bu yüzden bankalarla olan geçmişiniz ve anlık borçlanmalarınız, kredi puanını olumlu veya olumsuz yönde etkilemeye devam etmektedir.