Kredim Varken Başka Kredi Çekebilir Miyim?

Günümüzde kredi borcu olan birçok insan bu borç yüzünden kendini devamlı batağa sürüklüyor. Sizlerin de çevrenizde illaki vardır bazı insanlar kredi kartlarını tam olarak bilinçsiz bir şekilde kullanıyor ve daha sonra ödeme zamanı geldiğinde bu borcu tam olarak kapatamıyor ve başı bu yüzden gerçekten ağrıyor. Sizler de kredi kartları yüzünden başı ağrıyan insanlardan bir tanesi olabilirsiniz. Böyle kötü bir duruma düşmemek için kredi kartlarını kesinlikle bilinçli bir şekilde kullanmalı ve gereksiz olarak yaptığımız harcamalarımızı düşürmeliyiz. Düşürmediğimiz bu harcamalar yüzünden başımız illaki bir süre sonra ağrımaya başlayacaktır.

Kısa bir süre sonra elinizde bulunan araçlar veya kendi evinize bile banka tarafından el konulabilir. Yani banka sizlere verdiği o parayı sizlerden kesinlikle bir şekilde alacaktır. Alamama gibi bir durum yoktur. Ancak bankalar sizlere gerekli olan ilgiyi tanıdığı zaman yani hayatınızı kaybettiğini zaman ancak bu kredi borçlarından tam anlamı ile kurtulmuş olabilirsiniz. Yoksa kurtulma şansınız yok denilecek kadar azdır. Sizden yada sizlere kredi çekerken yüksek miktarlı kredilerde o para ya sizden ya da sizlere kefil olan insanlardan kesinlikle alınacaktır. Bir kredi kartınız var ve onun borcunu düzenli olarak aksatmadan ödüyorsunuz ancak çok zorda kaldınız ve acilen nakit paraya ihtiyacınız mı var? O zaman bu durumda sizlerden istenen en önemli özellik sizin kredi notunuzdur.

Kredi notu yüksek olan kişilerin ikinci ve hatta üçüncü krediyi de kullanmaları mümkündür. Ancak bunun için daha öncede söylediğimiz gibi kredi notunuzun yüksek olması gerekiyor. Burada da asıl önemli olan şey kredisi olan kişilerin yani sizlerin daha önceden olan kredi kartı borçlarınızı kesin olarak tarihlerinde ve düzenli olarak yatırmanızdır. Bankalar sizlerin kendi düzenlerinize göre sizlere bir kredi notu veriyor ve düzenli yapılan ödemeler ve bu ödemeleri gerçekten belgelendiren bir insan iseniz eğer o zaman kredi notunuz ikinci bir krediyi almak için uygundur. Ancak bu şekilde değilse ve ödemeleri aksatıyorsanız o zaman sizler için büyük bir sorun vardır. Kredi notunuzu iyi tuttuğunuz zaman ve düzenli olarak ödeme yaptığınız zaman ikinci bir kredi kullanmaya hakta kazanabilirsiniz. Kredi sizin elinizde olan bir alettir.