Maaş Aldığım Bankadan Kredi Alamıyorum

Maaş Aldığım Bankadan Kredi Alamıyorum

Maaş müşterilerinin her ay maaşlarını çektikleri sabit bankaları bulunur. Bu bankalar işe girerken çalışan tarafından şirkete veya yetkililerden birisine teslim edilerek her ay verdiği hesaba paranın yatması sağlanır. Ancak zaman zaman maaş müşterilerinin hangi banka ile çalışacak olduklarına karar vermekte zorlandıkları görülür ve şirketler dışında çalışanlar genelde istedikleri herhangi bir banka ile çalışmakta özgürdürler.

Maaş aldığınız bankadan herhangi bir neden dolayısı ile kredi alamıyorsanız yapılması gereken en basit işlem bankanıza bu durumu belirterek diğer bankalardan herhangi birisini tercih etmek yönünde olabilir. Türkiye’de bulunan onlarca bankadan herhangi birisine geçiş işlemi yapma hakkınız bulunduğu gibi zaten halihazırda çok büyük şirketlerde ve kendi bankasına sahip grup şirketlerinden birisinde çalışıyorsanız kredi verilmemesi gibi durum olmayacaktır.

Bankanızın size verecek olduğu kredi limitinin üzerinde kredi istemeniz durumunda ise maalesef geçecek olduğunuz banka dahil size bu şart ve koşullar altında kredi limiti sunamayacak ve kredi limitinizi düşürmenizi isteyecektir.

Kredi Çekmek İçin Ne Yapmam Gerekiyor?

Eğer maaş aldığınız banka size gerekli olan tutarı vermiyor ise kredi puanınız yeterliyse diğer bankalardan maaşınızı çekmek için girişimde bulunabilirsiniz.

Bununla beraber kredi çekmek istediğiniz ancak size onay vermeyen banka şubenize giderek bu durumu belirtip kendinizin maaş müşterisi olduğunuzu belirtip bu şekilde kredi isteğinizi rahatlıkla dile getirebilirsiniz. Online kredi denemeleri genellikle asgari ücretli çalışanlara çıkmadığı gibi mevduat hesabı çok güçlü olan kişilerin dahi online kredilerden yararlanamadığı biliniyor.

HEMEN KREDİ ÇEKMEK İÇİN!  Kısa vadeli kredi ile uzun vadeli kredi arasındaki farklar nelerdir?

Bunun için şubeye giderek direkt kredi başvurusunda bulunmak sizin adınıza artı bir avantaj sağlayacaktır.