Hangi Bankadan Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

Ne kadar kredi çekebilirim sorusu zaman zaman herkesin aklına takılan ve cevap aradığı bir sorudur. Ne kadar kredi çekeebilirim sorusuna insanlar genellikle internette cevap bulmaya çalışıyor. Ne kadar kredi çekebilirim, ne kadar kredi alabilirim, bana ne kadar kredi verirler, istediğim miktarda kredi alabilir miyim gibi birbiri ile alakalı soruları arama motorlarına yazıp çıkan sonuçlardan doğru cevabı bulmaya çalışıyorlar.

Hangi Bankadan Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

Ne kadar kredi çekebilirim sorusuna iki şekilde yanıt bulabilirsiniz. Birincisi internette yer alan kredi hesaplama araçlarını kullanarak ne kadar kredi çekebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Kredi Hesaplama Araçlarını Kullanmak; Bankaların resmi internet sitelerinde yer alan kredi hesaplama araçlarını kullanarak ne kadar kredi çekebileceğinizin hesabını yapabilirsiniz. Bu hesaplama araçlarında kredi tutarı, kredi taksit miktarı gibi bilgileri girdiğinizde ne kadar kredi çekebileceğinizi hesaplayabilirsiniz. Örneğin aylık olarak ödeyebileceğiniz kredi miktarını girerek ne kadarlık bir kredi miktarına tekabül ettiğini öğrenebilirsiniz.

Bir diğer yöntem ise çekmek istediğiniz kredi miktarını girerek, aylık ödeyeceğiniz kredi taksit tutarlarını hesaplayabilirsiniz.

Kredi hesaplama araçları bankaların resmi internet sitelerinde olduğu gibi bu hesaplamayı yapabilmek için özel olarak tasarlanmış ve kodlanmış kredi hesaplama araçlarının olduğu web sitelerini de kullanabilirsiniz.

Bu web sitelerinin avantajları birden fazla bankanın kredi faiz oranlarını mukayese ederek en uygun krediyi en uygun bankadan kullanabileceğinizi gösterir.

Örneğin 10 bin liralık bir kredi miktarını size en uygun faiz oranları ile veren bankaları listelemenize olanak tanır.

Bir diğer yöntem ise bankalara giderek bizzat kredi başvurusunda bulunabillirsiniz. Ne kadar kredi çekebilirim sorusunun cevaplarını bu şekilde bulabilirsiniz.