Ocak 2019 120.000 TL Konut Kredisi Faiz Oranları

Ocak ayında yılın ilk ayı olmasından ve bazı varlıkların nakde çevrilmesi ile birlikte birçok vatandaş ev almak için bankaların kredi kuyruğuna giriyor. Türkiye’de konut kredilerinde son dönemde yaşanan olağanüstü faiz artışları dolayısı ile ev almak her geçen gün daha fazla zor hale gelirken, vatandaşlar ise ne kadar fazla faiz olursa olsun ev almak istediklerini zaman zaman ifade edebiliyorlar. Bazı vatandaşlar yüksek kredi faizleri dolayısı ile ev almanın tamamen mantıksız olduğunu ifade ediyorlar.

Ancak yine de kredi çekecek olan vatandaşların en iyi oranda, en yüksek krediyi çekebilmelerini sağlamak adına kredigo.com olarak en düşük faizle kredi veren bankaların faiz oranları ve aylık taksitlerini belirledik.

En Uygun Faizle 120.000 TL 120 Ay Konut Kredileri!

120.000 TL 120 ay vadeli olarak kredi çekmek istediğiniz zaman en uygun 2019 Ocak ayı için normal banka müşterileri için aylık en düşük ödeme Yapı Kredi Bankası tarafından sunuluyor. 120 ay vadeli her ay eşit 1840 TL ödemeli %1.14 faizli kredi şansı sunarken, KuveyTürk ise %1.18 faizli aylık 120 ay eşit olacak 1875 TL faiz planı sunabiliyor.

TEB ise Şekerbank ile en yüksek faiz ile kredi veren bankalardan olurken, faiz %1.35 olarak hesaplanıyor. Neredeyse yarıya yakın daha fazla ödeme isteyen banka bununla birlikte eşit olarak ödenecek aylık taksit tutarı olarak 2025 TL belirlemiş durumda. Ancak yine aynı şekilde AKBANK tarafından da %1.25 faiz oranına sahip olacak şekilde aylık 1936 TL eşit ödemeli olacak şekilde taksitle konut kredisi alabilirsiniz.

Konut kredisi almak için çalıştığınız bankaya veya diğer herhangi bir bankaya başvurabilecek olduğunuz gibi bankaya yapacak olduğunuz başvuru sonrasında onay almanızın hemen ardından eksper evi kontrole gidecek ve evin kontrollerinin ardından kredi otomatik olarak satıcıya aktarılacaktır. Satıcı tarafından alınacak tutar sayesinde ev alımı daha güvenilir şekilde tamamlanmaktadır.