Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Üniversitede öğrenim gören öğrenciler birçok ihtiyacını karşılamak amacıyla kredi başvurusu yapmaktadır. Bu süreçte öğrenciye kredi veren çok sayıda bankanın olduğu bilinmelidir. Elbette konuyla ilgili bazı şartların sağlanması önemlidir. Her tüketici için geçerli olan kredi notu faktörü, öğrenciler için de geçerlidir. Gelir belgesine sahip olmayan kişilerin de sizlerle paylaşacağımız bankalara başvuru yapmasında yarar var.

Öğrencilere Kredi Veren Bankalar

Eğitim kredisi olarak da adlandırılan bu kredilerle ilgili İş Bankası, Vakıfbank, Ziraat Bankası, Denizbank, Garanti ve Odeabank hizmet vermektedir. Tek şart kredi notunun düşük olmaması ve öğrenci olunduğuna dair belgenin bankaya sunulmasıdır. 36 ay vadeli kredi sunan bankalardan ilki Ziraat Bankası’dır. Düşük faizli öğrenciye kredi veren Ziraat Bankası çoğu zaman teminat talep etmektedir. Ayrıca aile bireylerinden birinin kefil olması halinde rahatlıkla kredi sağladığı bilinmektedir.

Üniversitelilerle beraber MEB onaylı kurslarda ya da spor okullarında okuyan öğrencilere kredi veren bir diğer banka Vakıfbank’tır. 40 bin TL’ye kadar kredi imkanı sunan bu bankada gelir belgesi şartı vardır. Bankanın mevzuatlarını araştırdıktan sonra başvuru yapılabilir.

Günümüzde öğrencilere kredi veren bankalar arasında aslında en tanınanı, İş Bankası’dır. Eğitim masrafları için öğrenci belgesiyle beraber banka şubelerine giderek hizmet alınabilir. Ayrıca okul masraflarını gösteren bir belgenin de İş Bankası’na sunulması gerekmektedir.

Aynı şekilde Denizbank öğrenci kredisi alarak da acil nakit ihtiyaçları karşılanabilir. Tüm öğrenciler 2000 TL’ye kadar kredi alabilmekle beraber herhangi bir gelir belgesi ya da teminat göstermeden hizmet talep edebilir. Ancak bu kredi için aile bireylerinden birinin Denizbank’ta hesap açması gerekmektedir. Bu sayede aile bireylerinin kredi notuna bakılarak anlık kredi imkanı elde edilebilir. Buna ek olarak 60 ay vadeli sunulan eğitim kredisi de Denizbank tarafından sunulan hizmetler arasındadır.

Yapı Kredi Öğrenci Kredisi

50 bin TL’ye kadar 36 ay vade ile öğrenci kredisi veren Yapı Kredi’de kredi notu çok önemlidir. Talep edilen evraklar arasında kefil şartının olduğu da unutulmamalıdır. Çünkü kredi miktarı arttıkça bankalar krediyi garanti altına almak için kefil ya da teminat talep edebilir.

Garanti Bankası Öğrenci Kredisi

Öğrencilere kolaylık sunan bankalardan olan Garanti, 25 bin TL’ye kadar öğrenci kredisi vermektedir. Ayrıca öğrenciye kredi kartı veren bankalar arasında olan bu bankanın uygun faiz oranlarıyla hizmet verdiği unutulmamalıdır.

Odeabank Öğrenci Kredisi

Eğitim masraflarının karşılanması için 60 ay vadeli 20 bin TL öğrenci kredisi veren Odeabank, öğrenci belgesi ibrazıyla beraber anlık hizmet sunmaktadır.