KrediGO

Online Bankacılık Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Online bankacılık kullanımında en fazla dikkat edilmesi kurallara dikkat etmeyen birçok vatandaş dolandırılıyor veya hesapları hackerlar tarafından boşaltılarak tamamen sıfır hale getiriliyor. Ancak bankacılık işlemleri konusunda bankalar olağanüstü hareketlilik olması durumunda müşterilerini uyarmasına rağmen bazen ise iş işten geçmiş olabiliyor.

Türk bankacılık sisteminde birçok vatandaşın mağdur olmasına neden olan internet üzerinden kimliği belirsiz kişiler tarafından yapılan izinsiz harcamalar olurken, bankalar son dönemde kredi kartlarını otomatik olarak internet alışverişine kapalı hale getirmek üzere hazırlıklarını tamamlıyor. Emekli ve yaşlıların veya internet alışverişi yapmayan kullanıcıların kartlarının internete açık olması dolandırıcılık vakalarını arttırırken, alınan bu önlem sayesinde birçok yaşlının ve internet üzerinden alışveriş yapmayan müşterilerin çok daha güvenli olmaları sağlanacak.

HEMEN KREDİ ÇEKMEK İÇİN!  Sanal Kart Nedir?

Ancak hala daha aktif olan internet alışverişi izni dolayısı ile ve daha sonrasında internet alışverişlerine açık kartlar dolayısı ile müşterilerin mağdur olmaması adına bir takım adımlara dikkat etmesinin çok önemli olduğu belirtiliyor.

Online Bankacılık Şifrenizi Kimseyle Paylaşmayın

Güvenliğinizin sağlanabilmesi için akrabanız dahi olsa asla online bankacılık şifrenizi paylaşmayın. Şifrenizi sadece sizin bilmeniz en iyi güvenlik önlemlerinden olacaktır.

Cep Telefonu Numaranızı Güncel Tutun

Cep telefonu numaranız online bankacılığın en önemli adımlarından birisidir. Cep telefonu numarası olmadan online işlemlere girmek sadece mobil bankacılık uygulamaları üzerinden mümkün iken cep telefonu numaranızı bankanızı arayarak eğer eski numaranız ise yeni numaranızı vererek güncellenmesini sağlayın.

Mobil Bankacılık Uygulamalarınızı Güncel Tutun, Root VB İşlemler Yapmayın

Mobil bankacılık uygulamalarınızı her zaman güncel tutmaya özen gösterin. Mobil bankacılık uygulamalarının her zaman güncel olmasını sağlamak amacıyla uygulamaya giriş yapmadan önce Play Store ve Apple App Store üzerinden güncel olup olmadığını kontrol edin. Android cihazlar için root ve benzeri işlemleri yapmaktan kaçının.

HEMEN KREDİ ÇEKMEK İÇİN!  Bitcoin Güvenilir Mi?

Bu adımlar sizin için ve servet değerinde olabilecek banka hesabınızın güvenliği için elzem unsurlar olup mutlaka uyulması ve dikkat edilmesi gerekmektedir. Bankalar olası durumlarda size paranızı iade edebilecek oldukları gibi paranızın iade edilmemesi de söz konusu olabilir.

İlginizi Çekebilir