Online Kredi Alamıyorum Neden?

Online Kredi Alamıyorum Neden?

Kredi almak bugün hemen hemen herkesin istediği ve herkesin başvurduğu bir ”kurtarıcı” olarak biliniyor. Kredi çekmek isteyenlerin en fazla başvurdukları krediler genellikle ”online” krediler olduğu için sık sık olumsuz yanıt alıyorlar. Kullanıcı banka şubesine gitmek yerine bankanın online internet sitesi veya mobil uygulaması üzerinden hesabına giriş yaparak veya direkt giriş yapmadan kredi başvurusunda bulunuyor. Banka ise kullanıcısına doğru bilgileri verdiğini belirtse bile maalesef bunu kanıtlayabilecek belgeyi online olarak sunamadığı veya sunmadığı için kredi başvurularında genellikle red cevabı veriyor.

Online kredi almak isteyenlerin öncelikli olarak yapması gereken bankanın kendilerine neden kredi vermediğini değil, kendilerinin neden online olarak kredi almakta ısrar ettikleri yönünde olacaktır. Eğer ki herhangi bir dolandırıcılık, hile veya farklı bir kötü durum mevcut değil ise şubeye giderek kredi başvurunda bulunmanız %100 oranında kredi almanızı durumunuza göre değişecek şekilde daha da kolay hale getirecektir.

Mesleğiniz ve Geliriniz Başlıca Sebep

Online kredi çekmek isteyenler hesabında öncelikle ne kadar iyi bir geçmişe sahip olduğuna ve findeks kredi puanını sorgulaması gerekir. Bununla beraber serbest meslekte çalışan, sigortası olmayan kişiler online kredi çekmekte oldukça fazla zorluk çekerler. Ancak Cumhuriyet Savcısı, hakim, doktor, avukat, editör, gazeteci gibi bilindik ve öncü mesleklere sahip olan iş dallarında çalışan, kayıtlı geliri ve mal varlığı olan kişiler bankanın maksimum verdiği online kredi limitine kadar kredi çekebilirler.

HEMEN KREDİ ÇEKMEK İÇİN!  10.000 TL İhtiyaç Kredisi

Ancak geliri kayıtlı olmayan veya daha önce başvurmuş olmasına rağmen kredi çekemeyen kullanıcılar bankaya giderek kredi başvurusunda bulunmalı, kredi başvurusuna göre hareket etmeleri gerekmektedir. Çok fazla başvuru sizin lehinize olmayacak, aksine aleyhinize olacaktır.