Özel Sağlık Sigortası Nedir?

Özel Sağlık Sigortası Nedir?

Özel sağlık sigortası 2018 yılı Türkiye şartlarında artık nerede ise zorunluluk haline gelmesi gereken bir sağlık sigortası türüdür. SGK bünyesi altında herhangi bir güvenceye sahip olmayan kişilerin yaptırmalarının önemi büyük olduğu gibi SGK bünyesi altında çalışanların dahi özel sağlık sigortası yaptırmaları büyük önem taşır. Zira Türkiye’de aciller her geçen gün daha fazla yoğunluk yaşadıkları gibi hastanelerin hastalara bakım kalitesi günden güne maalesef ki düşmektedir. Bu durumda devreye giren özel hastaneler ise devlet hastanelerine oranla çok daha özenle hastanın sağlık sorunlarını çözmeye çalışırken, aciller konusunda da özel hastaneler her daim birkaç adım önde gelmektedir.

Acillerin sorunları, hastanelerin sorunları yan yana gelince ortaya çıkan kaosta kendi sağlığını kaybetmek istemeyenlerin ve maddi durumu iyi olan kimselerin bu konuda özel sağlık sigortası yaptırmaları sayesinde diğer birçok hastaya oranla hem daha öncelikli hizmet alması, hem daha kaliteli sağlık hizmeti almasını sağlayan sigortanın adı işte bu özel sağlık sigortasıdır. Bu sigortayı kişi kendisi için yaptırır ve bu hizmetten duruma göre eşinin veya partnerinin faydalanması sağlanır.

Özel Sağlık Sigortası Fiyatları Ne Kadar?

Ortalama olarak bir özel sağlık sigortası herhangi bir sağlık sorunu bulunmayan bir kişi için en üst kalitede yıllık 4000 TL ayaktan tedavi, sınırsız yatarak tedavi ücreti 2000 TL civarında tutacaktır. Bu tutarı genelde özel sigorta şirketleri taksite bölerken bazı sigorta şirketleri ise herhangi bir şekilde taksit işlemi uygulamamaktadır.

HEMEN KREDİ ÇEKMEK İÇİN!  Ölen Kişinin Banka Borcuna Ne Olur ?