KrediGO

PTT Kredisi ve Şartları Nelerdir?

PTT, anlaşmalı olduğu bankalar aracılığıyla tüketicilere kredi imkanı tanımaktadır. Bununla beraber PTT Kredisi ve Şartları Nelerdir sorusuyla ilgili önemli bilgilere bulunmaktadır. Tüketiciler bu bilgilere istinaden rahatlıkla başvurularını yaparak hizmet alabilmektedir. Elbette işlemlerden önce bazı evrakların hazırlanması ve kredi değerlendirmelerinin yapılması gerekmektedir. Emekli maaşını PTT’den alanlar bu kredilere rahatlıkla başvurabilmektedir.

PTT Kredisi Nasıl Alınır?

Kredi talebinde bulunmak için öncelikle iş yerlerinin asıl sahibi başvuru yapmalıdır. TC kimlik kartıyla yapılacak olan başvurularda ayrıca ortaya çıkan masraflar PTT tarafından alınmamaktadır. Bankalarla anlaşma halinde olunduğundan bu masraflar krediyi alacağınız bankalar tarafından talep edilir.

TEB JET PTT Kredisi

TEB’in sunduğu PTT kredisinde özel faizler yer almaktadır. Bununla beraber herhangi bir dosya masrafı talep edilmemektedir. Ayrıca PTT Kredisi ve Şartları Nelerdir ile ilgili olarka TEB’e nüfus cüzdanı ile başvuru yapılması yeterlidir. Kredinin özellikleri ise şu şekildedir;

  • 2500 TL’den 15 bin TL’ye kadar %3,10 kredi faiz oranı bulunmaktadır.
  • 15 bin ile 50 bin TL’ye kadar %2,85 oranında faiz sunulmaktadır.
  • Kredi vadesi ise 3 aydan 36 aya kadar devam etmektedir.
  • PTT TEB jet kredisi çekmek için en az 2500 TL talep edilebilir.
  • Emekli müşterinin yaşı ise en çok 70 olmalıdır.
HEMEN KREDİ ÇEKMEK İÇİN!  Vefat Eden Kişinin Kredi Borcu Ne Olur?

Burgan Bank PTT İhtiyaç Kredisi

Burgan Bank, acil nakit ihtiyacı için 36 aya varan vadelerle 55 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisi vermektedir. Emekli maaşını PTT’den alan tüm emekliler bu krediye başvuru yapabilmektedir. En az 10 bin TL en çok 55 bin TL olarak sunulan bu kredi 81 yaş limitiyle sunulmaktadır.

Aktif Bank N Kolay Emekli Kredisi

Maaşını PTT’den alan emekliler aynı zamanda Aktif Bank üzerinden de kredi çekebilmektedir. En az 3 en fazla 36 ay vade ile sunulan bu kredinin faiz oranı %3,49 olarak belirlenmiştir. 80 yaşına kadar her emeklinin yararlanabileceği bu kredinin güncel faiz oranlarını bankaya başvurarak öğrenebilirsiniz. Bununla beraber Denizbank üzerinden de PTT Kredisi alarak acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Her bankanın kendine has vade ve faiz seçenekleri olduğundan dolayı önce bankalarla görüşmeli daha sonra başvuruları yapmalısınız. PTT kredisi şuan için sadece emeklilere sunulan bir ihtiyaç kredisidir ve faiz oranları sürekli güncellenebilir.

HEMEN KREDİ ÇEKMEK İÇİN!  Arsa Kredisi Veren Bankalar

İlginizi Çekebilir