Sanal POS Cihazı Nedir?

Sanal POS Cihazı Nedir?

Sanal POS son dönemde ödeme almak isteyen bireysel ve kurumsal kullanıcıların ilk tercihlerinden oluyor. Büyük dev siteler dahi Sanal Pos kullanmaya başlarken, bankalara ekstra ücret ödemek yerine belirli bir komisyon veya kiralama bedeli karşılığında bu tür uygulamaları tercih ediyorlar. Sahibinden.com tarafından dahi kullanılan Sanal POS sayesinde hem ödemeler daha kısa sürede alınıyor ve aktarılıyor, hem daha az ücretler ödeniyor.

Kullanıcıların ödeme almak için kullandıkları Sanal POS sayesinde güvenli de bir ortam yaratılmış oluyor. Kendi sistemlerini kullanan sitelere oranla bu tür Sanal POS kullanan siteler her zaman satıcıya parayı daha önce ödüyor, bu sayede hem alıcı, hem satıcı arasında ödeme konusunda hiçbir sıkıntı olmadan satış işlemi tamamlanabiliyor.

Kurumsal Kimlik İsteyebiliyorlar

Bazı Sanal POS satışı yapan şirketler ise bireysel kullanıcıların hizmetlerinden yararlanamayacak olduğunu, mecburi olarak kurumsal kimliğe sahip olması gerektiğini belirtiyor. Bu tür satış yapan şirketlerin yanında sadece bireysel kullanıcılara hizmet sunmak için açılmış olan Sanal Pos satışı yapan şirketler mevcut olduğu gibi, her Sanal POS satışı yapan şirkete de güvenmemek gerekiyor.

Sanal Pos Alırsam Ne Kadar Öderim?

Sanal POS alırsanız ödeyecek olduğunuz tutar aldığınız site veya şirkete göre belirlenen oranlarda olacaktır. Ancak genellikle %5 oranına kadar komisyon alınabildiği gibi, kiralama durumlarında aylık 1500 TL civarını aşan kiralama bedellerinin olduğu şirketler bulunuyor. Güvenlik ve diğer ekstra eklenecek olan detaylar eklendiğinde elbette her alanda olduğu gibi bu alanda da ücret kat be kat artış gösterebiliyor.

HEMEN KREDİ ÇEKMEK İÇİN!  Emekli ve Engelli Maaşına Haciz Konulabilir Mi?