Taksit Ertelemeli Kredi Veren Bankalar

Günümüzde bankacılık sektöründe artan rekabet doğrultusunda bankalar, türketici portföylerini büyütmek amacı ile birçok değişik kredi kampanyası düzenlemekteler. Bunlardan bir tanesi de taksit ertelemeli kredi kampanyaları diyebiliriz. Şuanda 3 ay ve 6 ay taksit ertelemeli kredi ürünleri veren bankalar bulunmakta. Tüketiciler de bu kampanyayı uygulayan bankaları birçok kez tercih etmekteler.

Tüketiciler için bu tip kredi kampanyaları çok cezbedici olabiliyor. Ertelemesiz kredi imkanları ile 3 veya 6 ay ertelemeli kredi kullanabiliyorlar. Bu kredi kampanya türü portföy büyütmek isteyen bankalar için büyük bir avantaj sağlıyor.

3 ve 6 ay erteleme kredi alırken nelere dikkat edilmeli

Bankalar tüketiciler için 3 ay ve 6 ay ertelemeli kredi kampanyası hazırlıyor fakat tabi ki bu şartlarda kredi kullandırırken kendi menfaatlerini de düşünüyorlar. Ufak hesaplama oyunları ile tüketici tarafından cazip görülen ödeme şartlarından yararlanabiliyorlar. Özellikle taksit ertelemeli kredi türlerinde direkt ödemeli kredi türlerine göre ufak faiz oranı değişiklikleri olabiliyor. Türketiciler bu tip kredi kampanyalarından yararlanırken faiz oranı oynamaları ile doğru hesaplama yapmalılar.

Özellikle son dönemde çok büyük önem arz eden kredi notu konusunda sizin de kredi notunuz 1400 ve üzerinde bir oran ise bankalarla bu ertelemeli krediler konusunda mutlaka pazarlık yapmalısınız. Kredi notunuz yüksek seviyede ise birçok banka size kredi vermek için oran pazarlığına girecektir. Bu süreçte size en uygun krediyi veren banka ile anlaşarak kredinizi kullanın.

3 ay ve 6 ay ertelemeli kredi veren bankalar

Bankalar, tüketiciler için bu kredi kampanyası türünü başlattıktan sonra çok büyük avantaj elde ettiler. Bunu gören diğer bankalarda bu tip cezbedici kampanyalar hazırlayarak tüketicilerine sundular. Son dönemde özellikle ING Bank’ın TV reklamlarında bu cazip kampanyadan sıkça bahsedilmekte. İlk olarak ING Bank 3 ay ertelemeli kredi kampanyası uyguladı ve sonrasında TEB Bank, Akbank ve Finansbank’ta bu kredi kampanyasını başlattı.

Taksit ertelemeli krediyi sadece ihtiyaç kredisinden değil aynı şekilde taşıt kredisinde de verilmektedir. Rekabetin arttığı ortamlarda ve kartel faizi gibi bankaların anlaşmaları olmadığı sürece tüm bankalar bu sisteme müdahil olacak ve erteleme sayısını artıracaktır.

Ertelemeli ihtiyaç kredilerinde en uzun vade 48 ay olup vade süresi kredinin ilk taksidini ödedikten sonra başlamaktadır.

Örnek olarak 3 ay ertelemeli kredi nasıl alınır?

10.000 TL taksit ertelemeli kredi kullanmak istediniz, Mayıs 2019 de başvuru yaptığınız ve onaylanan kredinizi Ağustos 2019 de ödemeye başlayabiliyorsunuz.