Taşıt Kredisi almak için gereken şartlar nelerdir?

Taşıt Kredisi almak için gereken şartlar nelerdir?

Taşıt kredisi araba almak isteyen her Türk vatandaşının kullanmak istediği ancak bazı şartlar gerektiren bir kredidir. Taşıt kredisi almak için öncelikle bilinmesi gereken husus taşıt kredisinin sadece araç almak için kullanılabilecek olan bir kredi olduğunun unutulmamasıdır. Kredi alacak olan vatandaş öncelikle bankaya nasıl bir konut kredisinde konut almak için başvuruyor ise taşıt kredisi almak isteyen vatandaşın da sadece taşıt almak için bu kredi türünü seçebilecek olduğu bilinmelidir.

Taşıt kredisi almak için eğer ki sıfır araç alacak iseniz öncelikli olarak bayinin anlaşmalı olduğu bankadan daha uygun faiz oranları ve daha avantajlı kampanyalar ile kredi kullanabileceğinizi de unutmamak gerekir. Bayiler ile bankalar arasında yapılan anlaşmalar dolayısı ile bayilerin size sunacak olduğu kredi imkanları çok daha iyi faiz oranlarına sahip olabilir.

Ancak eğer ki kendi bankanız aracılığı ile taşıt kredisi kullanmak istiyorum diyor iseniz başlıca taşıtın fiyatı ile ilgili bayiden gerekli işlemleri tamamlamanız, hemen ardından ise aracın fatura değerini gösteren belge ile kendi bankanıza başvurmanızdır.

Taşıt Kredisi Almak İçin Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

Taşıt kredisi için bayilerin değişen kuralları gereği genellikle %70 oranına kadar kredi çekme şansı sunulmaktadır. Ancak eğer ki sizler direkt olarak taşıtın tamamına kredi istiyorsanız bunun bir kısmını ihtiyaç kredisi, bir kısmını ise taşıt kredisi olarak çekmeyi deneyebilirsiniz. Ödeme gücünüz yeterli ise banka size direkt olarak ihtiyaç kredisini aracın değeri kadar sunma hakkını da sunabilmektedir.

HEMEN KREDİ ÇEKMEK İÇİN!  70 Yaş Üstü İçin Kredi Veren Bankalar

Gelir Belgesi Şart!

Taşıt kredisi çekecek olan 18 yaş ve üzeri her bir vatandaş herhangi bir bankaya gittiğinde veya bayiye gittiğinde kendisinden taşıt kredisi çekmek istiyor ise öncelikli olarak gelir belgesi istenecektir. İstenildiği kadar peşinat verilsin bankalar her daim kredi çekmek isteyen vatandaşlardan emekli olmaması halinde gelir belgesi talep etmektedir.

Ehliyetim Yok Taşıt Kredisi Çekebilir Miyim?

Sürücü belgesi olmayan bazı vatandaşlar taşıt kredisi çekip çekemeyecek olduklarını merak ederler. Bankaların bu konuda herhangi bir sınırı ve kısıtlaması bulunmadığı gibi sürücü belgeniz olmadan diğer gerekli şartları yerine getirmeniz durumunda taşıt kredisi çekebilirsiniz. Ancak taşıt kredisi çekerken tek şart gelir belgenizin olmasıdır.


İlgili yazılar