KrediGO

Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Alınır?

Gelir belgesi beyanında bulunmadan kredi almak mümkündür ve gelir belgesiz kredi ile tüketiciler çok daha rahat koşullarda kredi kullanabilmektedir. Kredi için gelir belgesinin sunulmasına da gerek kalmamıştır. Bunun nedeni, bankaların TC Kimlik Numarası ile kişilerin tüm bilgilerine anında ulaşmaları ve kredi notlarını görebilmeleridir. Ancak halen bazı bankaların gelir belgesi istemeyip mal bildirimi istediği de bilinmelidir. Cep telefonundan TC Kimlik Numarasının kredi başvurusu yapılacak bankaya bildirilmesi ise gelir belgesiz krediden yararlanmak mümkündür. Banka, kimlik numarası ile ön sorgulama yapmakta, kredi alınıp alınamayacağını kısa süre içinde yine SMS yolu ile kişiye cep telefonu üzerinden bildirmektedir. Belli bir yerde çalışanlar için gelir belgesiz kredinin kullanılması çok daha kolaydır. Gelir bilgisi bulunmayanların ise kredi alması zordur. Bankalar bu durumu TC Kimlik Numarası üzerinden öğrenebilmektedir.

HEMEN KREDİ ÇEKMEK İÇİN!  Vakıfbank'tan Sonbahar Kredisi ile Hemen Kredi Alın

Gelir Belgesiz Kredi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Gelir belgesiz krediye başvuru yapmadan önce tüm koşullar gözden geçirilmelidir. Özellikle sigortasız çalışıldığında bankalardan kredi almak zor olmaktadır. Bankalar, TC Kimlik numarasına bakarak kredi başvurusunda bulunan kişinin çalışıp çalışmadığı bilgisine kolaylıkla ulaşmaktadır. Bu durumda kredi başvurusu yapıldığında olumsuz cevap alınabilmektedir. Her olumsuz cevap da kredi notunun eksilmesi anlamına gelmektedir. Kredi notunun düşmesi ile kredi alma olasılığı azalmaktadır. Bu nedenle gelir belgesiz kredi başvurusu yapmadan önce bankalar arasında bir karşılaştırma yapılmalı, hangi bankanın daha kolay kredi verdiği öğrenilmelidir. Her bankanın gelir belgesiz kredideki kriteri aynı değildir ancak kredi kartını bile gelir belgesiz veren bankaların sıra kredi geldiğinde olumsuz cevap verebilmesi de söz konusudur.

Gelir Belgesiz Kredi Şartları

Gelişen teknoloji ile bankaların başta gelir belgesi olmak üzere bir dizi belge toplama durumu da ortadan kalkmıştır. Sadece bir SMS yollanarak bile kredi kullanılması mümkündür. Nedeni, TC Kimlik Numarasıdır. Kimlik numarası ile vatandaşın başta mali durumu olmak üzere tüm bilgilerine ulaşmak mümkündür. Bankalar, bu numara ile birlikte kimin ne kadar kredi ödeyebileceğini tespit edebilmektedir. Bu nedenle gelin belgesiz krediye başvururken ödeme limitinin çok iyi bilinmesi gereklidir. Bankaya gelir belgesiz kredi başvurusu yaparken tüm kredi ödemeleri toplamının gelirin yüzde 50’si olmadığından emin olunmalıdır. Ödemeler gelirin yüzde 50’sini geçmesi durumunda krediyi gelir belgesiz veren bankaların dahi olumsuz cevap vermeleri söz konusudur. Durumu böyle olanlardan bankanın el teminat isteyebileceği unutulmamalıdır. Ek teminat olarak kefil ya da ipotek şartının istenebileceği bilinmelidir.

HEMEN KREDİ ÇEKMEK İÇİN!  KOSGEB Faizsiz Kredi Başvuru Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

 

İlginizi Çekebilir