Kredi Çekmek İstiyorum ama Sigortam Yok

Kredi Çekmek İstiyorum ama Sigortam Yok

Kredi çekmek istiyorum ama sigortam yok diyenler için hazırladığımız bu yazımızda faydalı bilgiler sunacağız. Kredi çekmek istiyorum ama sigortam yok diyorsanız, kredi çekebilmek için başvurabileceğiniz yolların tüm cevapları yazımızın içerisinde yer alıyor. Öncelikle, eğer sigortanız yoksa bankalardan nasıl kredi çekebilirsiniz, ondan kısaca bahsedelim. Çünkü ülkemizde sigortasız çalışıp da krediye ihtiyacı olan on binlerce insan var. Her birisi zor şartlar altında çalışıp hayatlarını idame ettirmeye çalışıyorlar.

Kredi çekmek istiyorum ama sigortam yok diyorsanız öncelikle iş yerinizden, bu iş yerinde, şu ücretle çalışmaktadır şeklinde, firma yetkilisi tarafından sizin adınıza düzenlenmiş resmi bir belge alıp alamadığınızı öğrenmelisiniz. Bazı bankalar sigortasız çalışanlar için bu tarz yazılı bir belge ile müşterilerine yardımcı olabiliyor. Fakat, kaşe ve imza, şirket yetkilisine ait olmalı.

Yöneticinizden alacağınız belge işinize yaramayacaktır. Hatta işvereniniz yani patronunuzun çalıştığı bankaya müracaat etmeniz daha faydalı olacaktır. Bir adım ötesinde işi garantiye almak isterseniz patronunuzun size kefil olmasını isteyebilirsiniz. Maaşınızı ödeyen ve sizi çalıştıran kişi olarak kefil olma ihtimali oldukça yüksektir.

Kredi Çekmek İstiyorum ama Sigortam Yok

Yine de aldığınız belge kredi çekmek için yeterli gelmez ise, kredi için teminat gösterebileceğiniz adınıza kayıtlı bir gayrimenkul ile de kredi başvurusu yapabilirsiniz. Banka bu gayrimenkulü ipotek altına alarak, size dilediğiniz krediyi ödeyebilir. Son olarak, bankalardan hiçbir şekilde kredi alamıyorsanız, senetle kredi verenler ile görüşmeyi düşünebilirsiniz. Fakat, bankalardan kat kat daha fazla faiz işlettiklerini de unutmamanız gerekir. Yani aldığınız krediyi, iki katı olarak geri ödeyebilirsiniz.

HEMEN KREDİ ÇEKMEK İÇİN!  Kredi Çekerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi çekmek istiyorum ama sigortam yok diyenler için hazırladığımız bu yazımızın okurlarımızı yanlış yönlendirmesini asla istemeyiz. Bankalar kredi vermiyor diye senetle para veren kişilere itibar etmemenizi tavsiye ederiz. Çünkü bu tür kişiler halk arasında tefeci olarak anılan kişilerdir.

Kurumsal firmalar ile çalışmanız haklarınızı aramanız ve savunmanız için daha iyi olacaktır. Çünkü kurumsal firmalar yasaların verdiği ölçülerde size yaptırımlarda bulunacaklardır. Kredi çekmek istiyorum ama sigortam yok diyerek yasa tanımaz, kanun tanımaz insanlarla muhatap olmayınız.