KrediGO

Kredi Çekmek İstiyorum Ama Vermiyorlar

Kredi çekmek istiyorum ama vermiyorlar sözü son günlerde birçok vatandaşın muzdarip olarak söylediği sözdür. İhtiyacı olan kişiler bankalara müracaat ediyorlar ama herhangi bir sebepten kredi alamıyorlar. Birçok kişi neden kredi çekemediğini dahi anlayamıyor.

‘ Kredi çekmek istiyorum ama vermiyorlar ‘ diyorsanız bu yazımızda faydalı bilgiler bulabilirsiniz.

Kredi Çekmek İstiyorum Ama Vermiyorlar

İhtiyacınız olan parayı tedarik etmek için bankaya kredi başvurusunda bulundunuz ve bankadan da olumsuz cevap aldınız. Bunun iki sebebi olabilir. Birincisi kredi notunuz yeterli olmadığı için krediniz onaylanmamış olabilir. İkinci sebep ise bir başka bankada hala ödemesi devam eden krediniz olabilir.

İkinci seçenek ise, kredinizin bulunduğu banka ile görüşüp mevcut kredinizi yapılandırarak yeniden kredi çekebilirsiniz. Tabi ki düzgün ödemeler yaptıysanız. Eğer kredi taksitlerinizi zamanında ödemeyip, geciktirdiyseniz, daha önce size kredi veren banka bile olumsuz yanıt verecektir.

HEMEN KREDİ ÇEKMEK İÇİN!  Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kredi notu ile ilgili daha önce yazığımız yazılara göz atabilirsiniz.

Kredi Çekmek İstiyorum Ama Vermiyorlar Sözüne Son!

Kredi çekmek isteyip de çekemeyen vatandaşların imdadına bazı bankalar ve finans kuruluşları yetişiyor. Bazı bankalar kredi notunuza bakmadan gelirinize göre kredi verebiliyor. Buradaki en önemli husus, bir bankaya müracaat edip bana kredi vermiyorlar dememektir. Başka bir banka kredi verebilir. Örneğin İş bankasına müracaat ettiniz ve olumsuz sonuç aldınız, o zaman Garanti Bankası’na müracaat edip sonucu bekleyebilirsiniz.

Bir başka seçenek ise kefil gösterebilirsiniz. Güvendiğiniz, gelir seviyesi yüksek yada memur bir tanıdığınızı,akrabanızı kefil göstererek kredi kullanabilirsiniz. Kredi çekmek için daha birçok alternatif yöntemler var.

Mesela, teminat göstermek gibi…

HEMEN KREDİ ÇEKMEK İÇİN!  Kredi Notu Nedir?

Üzerine kayıtlı bulunan ev,konut,arsa,daire,ofis,gayrimenkul, araba gibi değerli şeyleri teminat göstererek onaylanmayan kredinizi kullanabilirsiniz.

Kredi çekmek konusunda sıkıntı yaşayanların ikinci adresi ise bankalar dışında faaliyet gösteren finans kuruluşlarıdır. Son zamanlarda her şehirde birden fazla faaliyet göstermeye başlayan finans kuruluşları bankaların kredi vermediği kişilere senet karşılığında kredi verebiliyorlar. Çok tasvip edilmeyen bir yöntem olsa da çaresiz kalan birçok vatandaş finans kuruluşlarına kredi çekebilmek için başvuru da bulunabiliyor.

Kredi çekme hususunda vatandaşların geliştirdiği bir başka yöntem ise başkasına kredi çektirip ödemelerini kendisinin yapmasıdır. Tanıdığınız, bildiğiniz birisinin adına kredi çekip, onun adına her ay düzenli bir şekilde ödemelerinizi yapabilirsiniz. Burada yer alan kredi çekmek istiyorum ama vermiyorlar sözünün cevaplarını sıraladık.

İlginizi Çekebilir