Kredi Kartımın Şifresini Nasıl Değiştirebilirim?

Kredi Kartımın Şifresini Nasıl Değiştirebilirim?

Kredi kartı sahiplerinin en fazla sorduğu sorulardan birisi olan ”kredi kartımın şifresini nasıl değiştirebilirim?” sorusu bazı banka müşterilerinin en büyük endişelerinden sadece ama sadece bir tanesi. Kredi kartınızın şifresini unutmanız durumunda öncelikli olarak yapılması gereken herhangi bir şekilde paniğe kapılmadan dikkatli bir şekilde kredi kartınızın şifresini hatırlamak olacaktır.

Eğer ki düşünmenize rağmen kredi kartınızın şifresini hala daha hatırlamıyorsanız bazı adımlar atarak kredi kartı şifrenizi güvenli şekilde değiştirmenizi sağlayacak adımlara yönelmelisiniz. Bu adımları aşağıda detaylı olarak yer vereceğiz.

ATM’den Değiştirebilirsiniz

Birinci ve en kolay seçeneklerden birisi ATM cihazına kredi kartınızı yerleştirmenizin hemen ardından ekranda yazan ”şifremi unuttum” butonuna basmanız olacaktır. ATM sizden bazı güvenlik bilgilerini teyit edecek, daha sonrasında ise verdiğiniz bilgiler onaylanırsa sizden yeni şifre oluşturmanızı isteyecektir.

Ancak ATM cihazına yanlış bilgiler vermeniz durumunda anında kartınız bloke edilecek ve ATM cihazı kartınızı hiçbir şekilde geri alamayacağınız şekilde yutacaktır.

Banka Şubesinden Kredi Kartı Şifresi Değiştirme

Bir diğer yöntem olarak ise bankanızın şubesine giderek kredi kartınızın şifresini değiştirmelerini talep edebilirsiniz. Bunun için bağlı bulunduğunuz şubeye veya başka herhangi bir şubeye başvurmanız durumunda kısa süre içerisinde kredi kartınız ve kimliğinizi yetkiliye ibraz etmeniz sonucunda kart şifrenizi değiştirmeniz sağlanacaktır.

Telefon Şubesi Aracılığıyla Kredi Kartı Şifresi Değiştirme

Telefon şubesi aracılığı ile kredi kartı şifresi değiştirme işlemi ise en basit yöntemdir. Bankanızın müşteri temsilcisini aramanız durumunda sizi kredi kartınızın şifresini aldığı bilgiler sonucunda eğer verdiğiniz bilgiler doğruysa banka görevlisi telefon hattından yönlendirecek ve yeni şifrenizi tuşlamanızı isteyecektir. Bu aşamadan sonra kredi kartı şifreniz sizin belirlediğiniz şifre ile güncellenecek ve ilk alışverişinizde yeni şifrenizi kullanmaya başlayabileceksiniz.

HEMEN KREDİ ÇEKMEK İÇİN!  Kredi Kartı Taksitle Cep Telefonu Alınabilir Mi?