KrediGO

Krediler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bu yazımızda internetten derlediğimiz krediler hakkında sıkça sorulan sorular üzerinde duracağız. En merak edilen soruların cevaplarına değineceğimiz için çok faydalı bir yazı olacağından eminiz.

İhtiyaç Kredisi Nedir?

İhtiyaç kredisi birçok çeşidi ve türü bulunan, her bir türün farklı özellikleri olan tüketicilerin bankalardan veya finans kuruluşlarından ipotek ve ipoteksiz olarak kullandıkları paradır.

Bana Kredi Verirler mi?

Kredi çekebilmek için gerekli olan bazı belli başlı şartlar vardır. Bu şartları sağlayabiliyorsanız kredi alabilirsiniz.

Bir iş yerinde sigortalı olarak çalışıyorsanız yani sigorta priminiz yatıyorsa kredi alabilirsiniz.
Kredi notu ismi verilen mali sicil veya maddi durum gösteren tablo temiz ise ise, kredi notunuz yüksek ise kredi çekebilirsiniz.
Bankanın sizden istediği veya isteyebileceği evrakları ve şartları yerine getirebiliyorsanız istediğiniz bankaan istediğiniz zaman kredi kullanabilirsiniz.

HEMEN KREDİ ÇEKMEK İÇİN!  En Düşük Faizli Konut Kredisi 2019

Kredi Notu Kaç Olanlar Kredi Kullanabilir?

1 – 699 En Riskli Çok Düşük
700 – 1099 Orta Riskli Düşük
1100 – 1499 Az Riskli Gelire Bağlı
1500 – 1699 İyi Yüksek
1700 – 1900 Çok İyi Çok Yüksek

Kredi notu ile ilgili daha önce detaylı bir yazı hazırlamıştık. Kredi Notu Düşük Olanlar Kredi Çekebilir mi?

5- İhtiyaç Kredisine En Fazla Kaç Ay Taksit Yapılır?

İhtiyaç kredisinin diğer kredi türlerinden farklı özellikleri vardır. En çok tercih edilen kredilerin başında ihtiyaç kredisi gelmektedir. Bankalar 5000 tl’den 100.000 tl’ye kadar kişinin gelirine göre ihtiyaç kredisi imkanları sunmaktadır. Banka Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafından bankalar için özel olarak belirlenmiş kredi taksit tutarı vardır. Bu tutar ihtiyaç kredisinde en fazla 48 ay vade olacak şekilde belirlenmiştir. 48 aydan daha fazla vade yapılamaz. 48 ayın altında vadelerde kredi kullanabilirsiniz. Vade miktarı düştükçe kredi dosya masrafı ve faiz oranı düşer. Bu nedenle ne kadar az vade ile kredi çekerseniz ödeyeceğiniz masraflar ve faiz oranları da o kadar düşük olacaktır.

HEMEN KREDİ ÇEKMEK İÇİN!  Bankalar Kredi Verirken Nelere Dikkat Ediyor?

Krediler hakkında sıkça sorulan sorular için önümüzdeki yazılarda daha fazla bilgi veren içerikler hazırlayacağız. Krediler hakkına merak ettikleriniz varsa yorum kısmından bize ileterek gelecekte hazırlayacağımız faydalı yazılar için bize fikirler verebilirsiniz. Unutmayın kredi çekmekmiş olmak için kredi çekmek sizi ilerleyen zamanlarda sıkıntıya sokabilir. Kredi çekmeden önce gerçekten krediye ihtiyacınız olup olmadığını iyice düşünün.

İlginizi Çekebilir